Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Hlavní stránka -> Houby

Žampion ovčí, žampiony (Agaricus arvensis)

podhoubí, mycelia, osivo, sadba hub


Pro houbaře nabízíme podhoubí (mycelii), sadbu velmi oblíbeného Žampiónu ovčího (Agaricus arvensis) zvaného též jako Pečárka ovčí a substrát pro pěstování žampionů.


Žampion ovčí (Agaricus arvensis) - podhoubí (mycelia), sadba
Žampion ovčí (Agaricus arvensis), sadba, podhoubí (mycelia)

Žampion ovčí (Agaricus arvensis), Pečárka ovčí

sadba, podhoubí (mycelia)

Žampion ovčí (Agaricus arvensis) bývá nazýván i jako Pečárka ovčí. Jedná se o jedlou a hojně sbíranou houbu. Roste velmi hojně od června do listopadu v listnatých a smíšených lesích, ale i v zahradách, na lukách a pastvinách, často ve velkých kruzích. Plodnice žampionu ovčího mají vynikající chuť a neopakovatelné aroma. Lze jej pěstovat na zahradě. Vhodná je humózní půda bohatá na dusík.

Návod na pěstování žampionu ovčího:

Na vybrané místo na zahradě na plochu 6-8 m2 rozsypeme rovnoměrně 250 g zrnité sadby. Na tuto sadbu nasypeme asi 2-3 cm kompostu a tuto vrstvu umačkáme, případně uválcujeme. Takto postupujeme proto, aby sadbu nic nesežralo. Kulturu zalijeme. Pokud ji zakládáme na trávníku, tak vrstvička kompostu brzy proroste travou, kterou můžeme běžně udržovat sekáním. Kulturu v době sucha zaléváme. Plodnice žampionu se většinou objevují od srpna do října, většinou po dešti a ochlazení. Takto založenou kulturu můžeme přihnojovat každoročně zálivkou ve vodě rozmíchaným (sušeným) kravským granulátem nebo králičími bobky. Sadbu můžeme též použít jako „podsev“ ve skleníku nebo fóliovníku. Sadbu zamícháme do humózní půdy obohacené koňským nebo králičím hnojem. Plodnice se objevují až když teploty klesnou pod 15 °C. Kultura nevymrzá a bude na stanovišti mnoho let.