Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Hlavní stránka -> Houby

Hlíva miskovitá (Pleurotus cornucopiae)

podhoubí, mycelia, osivo, sadba hub


Hlíva miskovitá (Pleurotus cornucopiae) stejně jako hlíva ústřičná patří mezi dřevokazné houby. Pochází z Japonska. Je jedlá a má nezaměnitelné aroma.
K růstu potřebuje vyšší teploty než jiné druhy hlív. Lze ji pěstovat uměle v domácích podmínkách. V našem obchodě můžete zakoupit podhoubí (mycelii), sadbu, osivo pro domácí pěstování této oblíbené houby.


Hlíva miskovitá (Pleurotus cornucopiae) - podhoubí (mycelia), sadba, osivo
Hlíva miskovitá (Pleurotus cornucopiae), osivo - podhoubí, sadba (mycelia)

Hlíva miskovitá (Pleurotus cornucopiae)

osivo, podhoubí (mycelia), sadba

Hlíva miskovitá (Pleurotus cornucopiae) je dřevokazná houba původem z Japonska s účinky proti civilizačním onemocněním. Houba má nezaměnitelné aroma a blahodárné účinky glukanu pleuranu, který zvyšuje odolnost organismu proti virózám a zamezuje či zpomaluje růst některých zhoubných nádorů. Rovněž snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Plodnice tepelnou úpravou ztrácí svou ostrou žluto-citronovou barvu. Hlívu lze pěstovat od jara do podzimu, v místech se stálou teplotou po celý rok.

Návod na pěstování hlívy miskovité z osiva - podhoubí:

Houby pěstujeme na dřevěných špalcích, větvích, pařezech či pilinách listnatých stromů nebo krátce řezané slámě.

Příprava pro pěstování ve dřevě:

Do dřevěných špalků navrtáme otvory. Do vyvrtaných otvorů aplikujeme sadbu. Umístíme do vlhkého, teplého prostředí a uzavřeme v igelitu.

Prorůstání podhoubí:

K prorůstání mycelii (kolonizaci) je třeba teplota 18-25 °C, světlo není nutností.

Tvorba plodnic:

Pro tvorbu plodnic potřebujeme teplotu pod 18 °C a minimálně 10 hodin světla. Pro celoroční pěstování je třeba stálou teplotu a relativní vlhkost kolem 90%. Podhoubí plodí až 5 let a výnos je 15-25% hmotnosti substrátu.