Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Hlavní stránka -> Keramzit, drtě, perlit, ...


Keramzit, drtě, perlit, ...
Kakaové mušle, slupky z kakaových bobů

KAKAOVÉ MUŠLE

slupky z kakaových bobů

Zpracované slupky z kakaových bobů, se používají jako mulč zahradních rostlin. Zajímavostí kromě efektního vzhledu je skutečnost, že kakaové mušle přirozeně odpuzují kočky a slimáky.
Balení: 10 l

Mramorová drť, bílé mramorové kamínky

MRAMOROVÁ DRŤ

Drcené mramorové kamínky bílé barvy.

Používá se k vysypávání cest, při dekoračních úpravách interiéru a venkovních prostor.
Balení: 4-7 mm - 5 l; 7-14 mm - 5 l

Lávová drť

LÁVOVÁ DRŤ

moderní přírodní dekorační materiál s pozitivními účinky

Je vhodná pro okrasné zahrady, předzahrádky, ale i pro různé použití v interiéru. Je stabilní, dobře odolává nepříznivým povětrnostním vlivům, udržuje půdu svěží, chrání ji před vysycháním. Odstraňování plevelů je tedy snadné a jejich klíčení je výrazně omezeno. Lávová drť nabízí uživateli velice atraktivní řešení při dotváření záhonků, zahradních cestiček, zákoutí a stinných předzahrádek. Použitím lávové drti je výrazně umocněn celkový příznivý dojem z okrasné zahrady či interiérových květinových aranží.
Použití: Plochu zbavenou plevelů a ostatních nežádoucích předmětů pokryjeme vrstvou lávové drti v síle cca 2 – 5 cm.
Balení: 8-16 mm - 5 l

Pemza drcená

PEMZA

k dekoraci, k vylehčení substrátů, k pěstování kaktusů

Drcená pemza je přírodní materiál, vzniklý vulkanickou činností. Je lehká, porézní, vzdušná. Vzhledem k těmto vlastnostem se používá k vylehčení půdy při pěstování zvláště kaktusů, cykasů a jiných tropických rostlin. Větší frakce (5-16 mm) je velmi dekorativní, a to jak při použití v interiéru, tak i v exteriéru.
Použití: Potřebné množství drcené pemzy smícháme s příslušným substrátem tak, aby ve vzniklé směsi byla pemza rovnoměrně rozložena.
Balení: 5-16 mm - 5 l

Keramzit

KERAMZIT

k dekoraci, pro drenáž, pro hydroponii, pro aranžavání

Keramzit je expandovaný jílový granulát s hladkou povrchovou úpravou. Získává se ze zvláštního druhu jílu výrobou za vysokých teplot ve speciálních rotačních pecích. Keramzit má mechanicky i esteticky zajímavý kulatý tvar (připomíná valounky kačírku, dekorativní kameny nebo štěrk). Použití: Keramzit je určen k dekoračnímu zakrytí substrátu na povrchu květináče, k ukotvení umělých rostlin a k jiným aranžérským pracem.Možno jej také použít k hydroponii, nebo se díky svým vlastnostem výborně hodí jako materiál pro zelené střechy.
Balení: 4-8 mm - 1 l; 8-16 mm - 5 l

Perlit

PERLIT

provzdušnění substrátů, na výsevy semen

Používá se na provzdušnění substrátu a na výsevy semen, například paprik. Výborně absorbuje vodu a díky své sterilitě chrání výsevy před plísněmi a houbovými chorobami.
Balení: 2,5 l; 5 l

Zeolit

ZEOLIT

k dekoraci, pohlcuje pachy, filtrační medium, pro hydroponii

Způsoby použití tohoto jedinečného přírodního materiálu jsou velmi široké. Používá se například jako přísada do pěstebních substrátů, kde na sebe váže a postupně uvolňuje vodu a živiny, jako dekorační materiál pohlcující pachy z okolního prostředí, filtrační medium do akvárií, jezírek a rybníků, nebo pro hydroponické pěstování.
Balení: 1-2,5mm - 5 l; 4-8mm - 5 l

Podívejte se také na: