Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Sazenice jahodniku - zelené, prostokořené Hlavní stránka -> Sazenice jahodniku - podzim 2013 (již není v nabídce)


V podzimní nabídce roku 2013 byly sazenice jahodníku velkoplodých jednouplodících odrůd: ranou odrůdu Honeoye, poloranné odrůdy Senga Sengana a Karmen. Sazenice jsou zelené prostokořené balené po 10 ks.

Velkoplodé jednouplodící rané odrůdy (již není v nabídce)
Sazenice jahodniku, Honeoye

Honeoye

Odrůda Honeoye má pevný, středně velký plod, intenzivně lesklý, tmavě červený. Dužnina tmavá, šťavnatá, středně pevná. Chuť je nasládlá, osvěžující a aromatická. Plodnost je velká, odolnost proti chorobám je vysoká.

Velkoplodé jednouplodící polorané odrůdy (již není v nabídce)
Sazenice jahodniku, Senga Sengana

Senga Sengana

velice oblíbená odrůda, plody dobré kořeněné chuti střední velikosti, tmavě červené lesklé barvy. Dužnina je středně pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá a aromatická. Plodnost je velká, jedna rostlina má až 150 plodů.

Sazenice jahodniku, Karmen

Karmen

česká odrůda s atraktivními velkými, ledvinovitými plody, tmavě červené, lesklé barvy. Dužnina je tmavě červená, šťavnatá s dutinkou. Chuť je velmi sladká a aromatická. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám. Plody o váze až 200g.

Jahody jsou výborným, voňavým, měkkým, drobným ovocem. Jahody jsou plné vitamínů. Mají vysoký obsah vitamínu C, můžeme je proto směle srovnávat s citrusovými plody. Jsou zásobárnou i jiných vitamínů jako jsou vitamíny A, B, E a kyselin – salicylové, citronové, jablečné, chininové, šťavelové nebo ellagové, která je pomocníkem v prevenci nádorových chorob. Obsahují lehce stravitelnou vlákninu, jež nám umožňuje výrobu džemů a marmelád, z minerálních látek zejména síru, vápník, zinek, hořčík a draslík, z dalších prvků pak molybden, bór, fluór či kobalt. Z 85 – 90 % jsou tvořeny vodou a jsou tak výborným zdrojem tekutin. Jahody obsahují malé množství cukru, ale vysoké množství antioxidantů, podporují metabolismus, vylučování, působí při léčbě srdečních onemocněních, nachlazení, proti tvorbě žlučových a močových kamenů.

Jahody lze pěstovat v malé zahrádce i na velkém poli. Sadba jahod by měla být zasazena do dobře vyživené půdy, ne příliš suché, mohou být na slunci i v polostínu. Sazenice jahod jsou vytrvalé rostliny, dosahující výše cca 30 cm, ke svému růstu potřebují půdu s dostatečným množstvím živin, je nutné každoroční přihnojování a hojná zálivka. Potřebují pravidelnou okopávku a dostatečné pletí. Sazenice sázíme na jaře v dubnu nebo v květnu a na podzim v srpnu či září. Sazenice jahod z jarní výsadby dávají již na podzim další sazenice.

Podívejte se také na:

Kristalon Jahoda