Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Sazenice jahodniku - zelené, prostokořené Hlavní stránka -> Sazenice jahodniku - jaro 2013 (již jení v nabídce)


Pro jaro 2013 byly v nabídce sazenice jahodníku velkoplodých odrůd. Jedouplodící ranné odrůdy Rumba, poloranné odrůdy Senga Sengana a Karmen. Stáleplodící polorané odrůdy Selva a Aromas. Sazenice jsou zakořenělé v platu po 10 ks nebo jednotlivě.

Velkoplodé jednouplodící rané odrůdy - jaro 2013 (již jení v nabídce)
Sazenice jahodniku, Rumba

Rumba

Plody jsou velké, plně červené a lesklé, pravidelně kuželovité velice atraktivního vzhledu. Dozrávají velice raně a jsou sladké. Výhodou je vysoká odolnost na všechny známé nemoci.

Velkoplodé jednouplodící polorané odrůdy - jaro 2013 (již jení v nabídce)
Sazenice jahodniku, Senga Sengana

Senga Sengana

velice oblíbená odrůda, plody dobré kořeněné chuti střední velikosti, tmavě červené lesklé barvy. Dužnina je středně pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá a aromatická. Plodnost je velká, jedna rostlina má až 150 plodů.

Sazenice jahodniku, Karmen

Karmen

česká odrůda s atraktivními velkými, ledvinovitými plody, tmavě červené, lesklé barvy. Dužnina je tmavě červená, šťavnatá s dutinkou. Chuť je velmi sladká a aromatická. Odrůda má velkou plodnost a je odolná vůči chorobám. Plody o váze až 200g.

Velkoplodé stáleplodící polorané odrůdy - jaro 2013 (již jení v nabídce)
Sazenice jahodniku, Selva

Selva

Plody velké, pevné jemně aromatické, světle červené. Nenáročná na ošetřování během pěstování a ze všech stálepoldících nejvitálnější. Odrůda má obrovský výnos plodů. Plodí od června do října.

Sazenice jahodniku, Aromas

Aromas

Velice plodná odrůda s chutnými plody. Plody jsou velké, mimořádně chutné a výrazně aromatické. Zdravotní stav rostlin je výborný. Plodí od června do října.

Jahody jsou výborným, voňavým, měkkým, drobným ovocem. Jahody jsou plné vitamínů. Mají vysoký obsah vitamínu C, můžeme je proto směle srovnávat s citrusovými plody. Jsou zásobárnou i jiných vitamínů jako jsou vitamíny A, B, E a kyselin – salicylové, citronové, jablečné, chininové, šťavelové nebo ellagové, která je pomocníkem v prevenci nádorových chorob. Obsahují lehce stravitelnou vlákninu, jež nám umožňuje výrobu džemů a marmelád, z minerálních látek zejména síru, vápník, zinek, hořčík a draslík, z dalších prvků pak molybden, bór, fluór či kobalt. Z 85 – 90 % jsou tvořeny vodou a jsou tak výborným zdrojem tekutin. Jahody obsahují malé množství cukru, ale vysoké množství antioxidantů, podporují metabolismus, vylučování, působí při léčbě srdečních onemocněních, nachlazení, proti tvorbě žlučových a močových kamenů.

Jahody lze pěstovat v malé zahrádce i na velkém poli. Sadba jahod by měla být zasazena do dobře vyživené půdy, ne příliš suché, mohou být na slunci i v polostínu. Sazenice jahod jsou vytrvalé rostliny, dosahující výše cca 30 cm, ke svému růstu potřebují půdu s dostatečným množstvím živin, je nutné každoroční přihnojování a hojná zálivka. Potřebují pravidelnou okopávku a dostatečné pletí. Sazenice sázíme na jaře v dubnu nebo v květnu a na podzim v srpnu či září. Sazenice jahod z jarní výsadby dávají již na podzim další sazenice.

Aktuální nabídka: Sazenice jahodníku

Podívejte se také na:

Kristalon Jahoda