Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka

sadbové brambory

(sezónní zboží - jaro 2018)                          Sadbové brambory jsou již pro jaro 2018 vyprodány


Prodáváme výhradně certifikovanou, tj. uznanou bramborovou sadbu od největších a nejzkušenějších firem působících u nás v oblasti produkce brambor.

Velmi rané odrůdy
doba vegetace do 90 dní, pro okamžitou spotřebu, s dynamickým nárůstem hlíz
Colette, sadbové brambory, velmi raná odrůda (varný typ BA)

Colette - velmi raná odrůda (varný typ BA)

žlutá, velmi chutná odrůda skladovatelná do dubna

Colette (varný typ BA) je velmi raná stolní odrůda, která vyniká pěkným dlouze oválným, stabilním tvarem hlíz, hladkou slupkou a žlutou barvou dužniny. Colette nemá sklon k černání dužniny, ke zbarvení syrové dužniny a strupovitosti. S ohledem k dlouhému období vegetačního klidu udržuje si vysokou stolní hodnotu ještě hluboko v zimním období.

Impala, sadbové brambory, velmi raná odrůda (varný typ B)

Impala, velmi raná odrůda (varný typ B)

žlutá, pro letní a podzimní konzum

Impala (varný typ B) je osvědčená a nejžádanější odrůda s pravidelným tvarem hlíz a dobrou stolní hodnotou. Vařené hlízy jsou kypré až středně pevné, středně až silně vlhké, méně moučnaté. Po uvaření, netmavnou. Hlízy jsou velké, oválné až dlouze oválné, velmi vzhledné, velikostně a tvarově vyrovnané, se žlutou dužninou. Má nižší odolnost k virózám, střední odolnost plísni bramborové, vyšší odolnost k mechanickému poškození a obecné strupovitosti.

Rosara, sadbové brambory, velmi raná odrůda (varný typ BA)

Rosara - velmi raná odrůda (varný typ BA)

červená slupka, žlutá dužnina, vhodná k uskladnění

Rosara (varný typ BA) je odrůda nejen pro letní a podzimní konzum. Hlízy jsou středně velké oválné s červenou slupkou a se sytě žlutou barvou dužiny. Dosahuje střední výnosy. Velmi dobré skladování. Díky pozdnímu klíčení se dá uskladnit do dubna bez ztráty konzumní kvality (střední skladovatelnost 4-6 měsíců). Vařené hlízy jsou středně pevné až pevné konzistence, slabě moučnaté.

Monika, sadbové brambory, velmi raná odrůda (varný typ B)

Monika - velmi raná odrůda (varný typ B)

žlutá, pro letní a podzimní konzum, dobrá skladovatelnost

Monika (varný typ B) je odrůda nejen pro letní a podzimní konzum. Hlízy jsou středně velké, oválné, vzhledné, s jemnou žlutou slupkou a žlutou dužninou. Díky pozdnímu klíčení se dá uskladnit do dubna bez ztráty konzumní kvality. Vařené hlízy jsou středně pevné až pevné konzistence, slabě moučnaté. Netmavnou po oloupání. Odrůda je odolná chorobám.

Liliana, sadbové brambory, velmi raná odrůda (varný typ B)

Liliana - velmi raná odrůda (varný typ B)

žlutá, přílohová odrůda, pro nejranější sklizně, výborná pro skladování

Liliana (varný typ B) je velmi raná, přílohová odrůda špičkové konzumní kvality. Má čistě žlutou dužninu, kulatě-oválné hlízy s hladkou světlou slupkou. Je výborná pro skladování (neobyčejně dobrá až do jara). Barevně stálá po uvaření. Liliana má střední nároky na kvalitu půdy a vlhkost (při suchu je vděčná za zavlažování). Liliana se hodí velmi dobře pro pěstování pod folií a měla by se sázet dobře narašená nebo předklíčená. Naklíčení je třeba provádět při mirně nižší teplotě. Liliana je ráda za harmonické hnojení.

Rané odrůdy
doba vegetace 90 - 110 dní, vhodné k přímému konzumu i k uskladnění
Adéla, sadbové brambory, raná odrůda (varný typ B)

Adéla - raná odrůda (varný typ B)

žlutá, k přípravě jídel jako přílohy

Adéla (varný typ B) je raná odrůda brambor. Slupka je žlutá, středně hladká až hrubá, barva dužniny tmavě žlutá. Hlízy jsou krátce oválné středně pevné konzistence, chutné, netmavnou. Hodí se k přípravě jídel jako přílohy. Má velmi dobrou stolní hodnotu. Vyšlechtěná v České republice, proto je velmi vhodná do našich klimatických podmínek. Vyznačuje se velmi vysokým nasazením hlíz pod trsem. Má vysokou odolnost virovým chorobám, plísni bramborové i háďátku.

Annabelle, sadbové brambory, raná odrůda (varný typ AB)

Annabelle - raná odrůda (varný typ AB)

žlutá, královna salátů, rohlíčková, pro přímý konzum

Annabelle (varný typ AB) je speciální salátová odrůda brambor. Má středně velké, dlouze oválné hlízy stejně jako Keřkovské rohlíčky. Má hladkou a lesklou žlutou slupku a výrazně žlutou, lojovitou dužinu. Vařené hlízy jsou pevné konzistence, středně vlhké, velmi slabě až slabě moučnaté, jemné struktury, velmi dobré. Po vychladnutí se nemění a nerozpadá. Očka jsou velmi mělká. Odrůda je odolná proti mechanickému poškození.

Belana, sadbové brambory, raná odrůda (varný typ AB)

Belana - raná odrůda (varný typ AB)

žlutá velmi chutná, na loupání, vhodná na uskladnění

Belana (varný typ AB) je pevná odrůda s výtečnou chutí vhodná k přípravě salátů i k přímému konzumu, vhodná i na loupání. Hlízy jsou oválné se žlutou slupkou a sytě žlutou dužninou. V syrovém stavu a ani po uvaření dužnina netmavne. Díky svému období vegetačního klidu zaručuje dobré skladování přes zimu až do jara. Odolná háďátku bramborovému. Má výrazně dlouhé období klidu, proto je doporučováno cíleně vystavit sadbu několik dní před výsadbou vyšší teplotě (teplota hlíz až 15 °C), aby se probudily spící nasazení klíčků.

Dali, sadbové brambory, raná odrůda (varný typ BA)

Dali - raná odrůda (varný typ BA)

žlutá, vysoký výnos, velké hlízy, pro celoroční využití

Dali (varný typ BA) hlízy jsou velké, oválné, vzhledné, vyrovnané velikostí a tvarem, se žlutou dužninou a žlutou hladkou slupkou. Středně vysoký až vysoký výnos. Vařené hlízy jsou středně pevné až pevné, jemné struktury, chutné, bez barevných změn. Skladovatelnost střední (4-6 měsíců).

Karin, sadbové brambory, raná odrůda (varný typ BA)

Karin - raná odrůda (varný typ BA)

žlutá, konzumní tradiční česká odrůda

Karin (varný typ BA) je středně ranná konzumní odrůda, vhodná pro dlouhodobější skladování. Hlízy jsou středně pevné konzistence, středně velké, dlouze oválné, vzhledné, vyrovnané tvarem, se žlutou dužninou. Slupka je hladká a žlutá. Středně vysoký výnos. Odrůda je odolná proti virovým chorobám.

Marabel, sadbové brambory, raná odrůda (varný typ BA)

Marabel - raná odrůda (varný typ BA)

žlutá, konzumní odrůda vhodná pro dlouhodobější skladování

Marabel (varný typ BA) je mimořádně atraktivní odrůda s velmi dobrou chutí. Je vhodná i pro úpravu loupáním. Vařené hlízy jsou středně pevné, s jemnou strukturou, středně vlhké, velmi chutné, bez barevných změn. Hlízy jsou středně velké, oválné s tmavě žlutou dužninou a žlutou hladkou slupkou, snadno omyvatelné. Marabel je velmi odolná proti napadení virovými chorobami.

Princess, sadbové brambory, raná odrůda (varný typ AB)

Princess - raná odrůda (varný typ AB)

žlutá, salátová, vhodná k loupání, pro dlouhodobé skladování

Princess (varný typ AB) je prémiová, salátová odrůda velmi vhodná k loupání. Vhodná pro mytí a balení, pro dlouhodobé skladování. Hlízy má oválné, pravidelné se sytě žlutou dužninou s vynikajícími chuťovými vlastnostmi, bez barevných změn po uvaření i za syrova. Ordůda má vysoký výnos, je odolná chorobám. Byla oceněna titulem brambor Vysočiny.

Polorané odrůdy
doba vegetace 110 - 130 dní, vhodné k dlouhodobému uskladnění
Alonso, sadbové brambory, poloraná odrůda (varný typ AB)

Alonso - poloraná odrůda (varný typ AB)

žlutá, vysoký výnos středně velkých hlíz

Alonso (varný typ AB) je poloraná odrůda s vysokým výnosem středně velkých hlíz s dobrou skladovatelností. Hlízy jsou kulovito oválné se žlutou slupkou, žlutou dužninou a mělkými očky. Odrůda je dobře odolná proti háďátku bramborovému Ro1 a Ro4. Při předklíčení má Alonso poměrně rychlé nasazování hlíz, proto je možný i dřívější sběr.

Antonia, sadbové brambory, poloraná odrůda (varný typ A)

Antonia - poloraná odrůda (varný typ A)

žlutá, salátová odrůda s lahodnou chutí

Antonia (varný typ A) je poloranná salátová odrůda s vynikající lahodnou chutí. Hlízy jsou vzhledné oválné s hladnou žlutou slupkou se žlutou dužninou. Upřednostňuje lepší půdy v dobrém stavu s dobrým vláhovým režimem a přívodem živin. Antonia má výrazné klidové období. Doporučuje se rostliny před zahájením naklíčení probudit teplotním šokem. Odrůda je bezproblémová na skladování. Odolná háďátku.

Ditta, sadbové brambory, poloraná odrůda (varný typ AB)

Ditta - poloraná odrůda (varný typ AB)

žlutá, pevná salátová odrůda, velmi chutná, k dlouhodobému skladování

Ditta (varný typ AB) (původní název Lenka) je poloraná až polopozdní salátová odrůda s vysokým výnosem vhodná k dlouhodobému skladování. Hlízy jsou středně velké, dlouze oválné, středně pevné až pevné konzistence se žlutou dužninou. Patří k jedním z nejchutnějších brambor. Je velmi žádaná pro svou máslovou chuť. Odrůda Dita se vyznačuje jednoduchostí a nenáročným pěstováním. Středně odolná virovým chorobám, středně odolná plísni bramborové.

Laura, sadbové brambory, poloraná odrůda (varný typ B)

Laura - poloraná odrůda (varný typ B)

červená slupka, žlutá dužnina, velmi žádaná odrůda

Laura (varný typ B) má hlízy středně velké, dlouze oválné, s velmi mělkými očky, s tmavě žlutou dužninou, červenou slupkou. Velmi vzhledné, velikostně vyrovnané, vhodné také ke smažení.

Rafaela, sadbové brambory, poloraná odrůda (varný typ A)

Rafaela - poloraná odrůda (varný typ A)

žlutá, pro dlouhodobé skladování, vhodná do středních a vyšších poloh

Rafaela (varný typ A) je odrůda dlouhodobě uskladnitelná, vhodná do středních a vyšších poloh. Hlízy jsou oválné, pravidelné s jemnou hladkou žlutou slupkou, jasně žlutou dužninou a velmi mělkými očky. Rafaela je vhodná jak pro vaření ve slupce tak jako loupaná. Je to odrůda s vysokým výnosem, odolná chorobám a strupovitosti a proti mechanickému poškození.

Keřkovské rohlíčky, sadbové brambory, poloraná odrůda (varný typ AB)

Keřkovské rohlíčky - poloraná odrůda (varný typ AB)

velmi dlouhé rohlíčkovité tuhé lojovité, vhodné na salát

Keřkovské rohlíčky (varný typ AB) je česká historická odrůda originální svým rohlíčkovitým tvarem. Hlízy mají sytě žlutou dužninu a výjimečně tuhou lojovitou konzistenci. Jsou vhodné jako lahůdka k přípravě bramborového salátu.
Hlízy jsou velmi dlouhé, rohlíčkovité, slupka žlutá, dužnina světle žlutá. Výnos hlíz je nižší, při pěstování je vhodná včasná ochrana proti plísni bramborové. Rezistentní rakovině brambor, méně odolná virovým chorobám, středně odolná plísni bramborové. Odrůda vyžaduje vyšší vyrovnané dávky hnojiv a vyrovnaný vláhový režim vyžaduje kvalitní ochranu proti plísni bramborové.

Varné typy (popis):

A - brambory pevné a lojovité, vhodné k přípravě salátů a k přímému konzumu uvařené

B - brambory univerzální, středně pevné, ideální k přímému konzumu uvařené

C - brambory měkké a moučnaté, určené k přípravě bramborového těsta a kaší

Pro přesnější klasifikaci se uvádějí i typy přechodné, např. AB, BA, BC. První písmeno klasifikuje ten varný typ, ke kterému má blíž.

Aktuální nabídka: Sadbové brambory

Podívejte se také na:

Draselná sůl Hnojivo na brambory, minerální, Forestina