Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Hlavní stránka -> Réva vinná (Vitis vinifera), sazenice (jaro 2015)


Na jaře 2015 nabízíme sazenice révy vinné (Vitis vinifera) - odrůdy: Primavera, Osela, Vlasta. Stolní odrůdy Primavera a Osela jsou vhodné do našich klimatických oblastí. Odrůda Vlasta je bezsemenná stolní odrůda vhodná pro pěstování ve skleníku.


Réva vinná, sazenice (jaro 2015)
Sazenice révy vinné, Primavera

Primavera

bílá ranná stolní odrůda

Primavera je ranná stolní odrůda se zelenožlutými bobulemi. Hrozny jsou střední velikosti. Podobně jako Prim má střední odolnost proti mrazu a houbovým chorobám.

Sazenice révy vinné, Osela

Osela

modrá ranná stolní odrůda

Osela je modrá ranná odrůda. Dozrává koncem srpna. Má velký nekompaktní hrozen, oválné bobule. Tato odrůda je velmi odolná proti houbovým chorobám. Je velmi bujná v růstu. Je středně odolná proti zimním mrazům.

Sazenice révy vinné, Vlasta

Vlasta

bezsemená bílá stolní odrůda, vhodná pro pěstování ve skleníku

Odrůda Vlasta patří mezi bezsemenné odrůdy. Plně rezistentní odrůda, bobule bílá, středně velká, sladké chuti.

Archiv: Réva vinná, sazenice (jaro 2014 - již není v nabídce)


Réva vinná, sazenice (jaro 2014 - již není v nabídce)
Sazenice révy vinné, Muscat Blue

Muscat Blue

modrá raná stolní odrůda

Muscat blue je jednou z nejoblíbenějších stolních odrůd vhodných do našich klimatických podmínek. Patří mezi interspecifické odrůdy. Hrozny jsou střední až velké. Tmavě modré bobule s příjemnou harmonickou chutí mají pevnou slupku a odolávají náletům vos i působení plísně šedé. Hrozny mají rané zrání, vydrží dlouho na keři. Jsou vhodné pro krátkodobé ukládání. Keře jsou středního růstu. Muscat blue má dobrou odolnost proti mrazům i houbovým chorobám. Odrůda je oblíbená jako solitérní keř do zahrad. Vhodné je pěstování u stěn nebo pěstování na pergolách.

Sazenice révy vinné, Phoenix

Phoenix

bílá raná stolní odrůda

Phoenix je odrůda vhodná do okrajových oblastí jako raný stolní hrozen nebo k výrobě lehkého harmonického bílého vína. Hrozen je střední až velký, křídlatý. Bobule jsou střední, mírně oválné, žlutozelené se slabou slupkou. Chuť je jemná mírně muškátová. Réví zdraje dobře. Růst keřů je bujný, listy jsou velké s hladkým povrchem a výrazným zoubkováním. Mrazuvzdornost odrůdy i odolnost proti houbovým chorobám je velmi dobrá. Snáší i sušší stanoviště.

Sazenice révy vinné, Bianca

Bianca

bílá středně raná stolní odrůda

Bianca je bílá interspecifická odrůda bílého vína. Růst střední až bujný s řidším olistěním. Má velmi vysokou odolnost proti mrazu i houbovým chorobám. Proto je možné podstatně omezit chemickou ochranu a je vhodná do vyšších poloh. Hrozny jsou střední, zelenožluté barvy neutrální až lehce muškátové chuti s malými bobulemi. Dozrává kolem poloviny září. Z hroznů lze vyrobit i lehké stolní víno. Dobrou jakost vína docilují hlavně pozdní sběry.

Sazenice révy vinné, Venuše

Venuše

bezsemená bílá pozdního stolní odrůda, vhodná pro pěstování ve skleníku

Odrůda Venuše patří mezi bezsemenné odrůdy s vysoce kvalitními chuťovými vlastnostmi. Hrozny jsou velmi velké, kónické, křídlaté, středně husté. Bobule jsou velké, zelené až zelenožluté s jemným odstínem do růžova, rozplývavé harmonické chuti. Je to velmi pozdě dozrávající odrůda s dlouhým vegetačním obdobím. Pozdě pučí, proto odolává jarním mrazům, avšak je citlivá na zimní mrazy. Proto je vhodná pouze do nejteplejších vinařských oblastí. V našich klimatických podmínkách je vhodná pro pěstování ve skleníku. Je středně náchylná na houbové choroby. Vyznačuje se silným růstem. Mladé výhonky jsou velmi křehké a větrem se lehko vylamují. Úrodnost této odrůdy je velmi vysoká. Odrůda Venuše byla vyšlechtěna na Slovensku.

Archiv: Réva vinná, sazenice (jaro 2013 - již není v nabídce)


Réva vinná, sazenice (jaro 2013 - již není v nabídce)
Sazenice révy vinné, Alden

Alden

modrá stolní středně raná odrůda

Odrůda Alden pochází z USA, kde se pěstuje také jako réva stolní. Zraje od začátku září, na keřích hrozny vydrží až do poloviny října, i když jsou zralé. Dužnina je masitá, chut je jahodově muškátová, velmi příjemná a aromatická. Hrozny jsou velké se středními až většími bobulemi, zajímavé fialově modré barvy. Růst je bujný, olistění hustší. Odolnost k plísni révové je dobrá a k padlí révovému také. Pokud nejsou bobule napadeny padlím, je odolnost k plísni šedé velmi vysoká. Osolonost k houbovým chorobám i mrazu je dobrá. Vzhledem k dozrávání v polovině září a dobrým pěstitelským vlastnostem se hodí pro pěstování ve všech našich vinařských oblastech.

Sazenice révy vinné, Krystal

Krystal

bílá stolní raná odrůda

Odrůda Krystal byla vyšlechtěna v Maďarsku. Zraje koncem srpna až začátkem září. Hrozen a bobule střední, výrazne sladké, masité příjemné chuti. Odolnost proti houbovým chorobám dobrá, vysoká mrazuodolnost. Osvědčená orůda i do okrajových oblastí a vyšších poloh. Hrozny lze použít na výrobu lehkého stolního vína. Keře mají střední růst, plodnost pravidelná a dobrá.

Archiv: Réva vinná, sazenice (jaro 2012 - již není v nabídce)


Réva vinná, sazenice (jaro 2012 - již není v nabídce)
réva vinná
Cvetočnyj bílé
réva vinná
Mladen bílé
réva vinná
Prim bílé
réva vinná
Pollux bílé
réva vinná
Prima N modré