Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka -> jarní cibuloviny

Hyacinty (Bluebells, Hyacintus)

(sezoní zboží - podzim 2016)


Hyacinty (Bluebells, Hyacintus) rostou převážně ve Východním Středozemí (severní Afrika, jihovýchod Evropy, Malá Asie, Sýrie). Několik druhů roste i v tropických oblastech a  subtropech jižní Afriky. Do Evropy byly Hyacinty dovezeny koncem 16. století, z Asie. V současnosti existuje velké množství odrůd hyacintů, které se liší barvou květů a tvarem květenství. Podle řecké mytologie vyrostl první hyacint z krve krásného jinocha Hyacinta (Hyakinthose), který byl omylem zabit diskem vrženým bohem Apollónem.


Hyacinty (Bluebells, Hyacintus) - podzim 2016
Hyacinty (Bluebells) - Blue Tango Hyacinty (Bluebells) - Gipsy Queen Hyacinty (Bluebells) - Jan Bos Hyacinty (Bluebells) - Pink Pearl
Blue Tango
30 cm
Gipsy Princess
25 cm
Jan Bos
25 cm
Pink Pearl
25 cm

Hyacinty vyžadují plné slunce a písčitohlinité, neutrální až alkalické půdy s dostatečným obsahem humusu a živin. Cibule se sází na podzim v době, kdy se teplota pohybuje okolo 5 °C, do hloubky 10 až 12 cm. Kvetou od dubna do května a vyznačují se výraznou, intenzívní a sladkou vůní. Po odkvětu a po odumření listů je dobré cibule vyrýpnout ze země a skladovat je na vzdušném, stinném místě při teplotě 20 °C až do podzimu, kdy se opět zasadí do volné půdy. Z takto ošetřených cibulí pak v dalším roce vyrostou rostliny s větším množstvím květů.