Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 
Hlavní stránka -> cibuloviny, hlíznaté rostliny, trvalky

Kaly / Zantedeschia / Callas

(sezónní zboží - jaro 2017)


Omlouváme se, ale toto zboží není pro jaro 2017 v nabídce.


Calla (Zantedeschia), česky Kala pochází z jižní Afriky, kde roste na otevřených prostranstvích buď na skalnatých stráních nebo na vysychavých bažinách či podél potoků. Získala jméno jako projev úcty k italskému lékaři a botanikovi Giovannu Zantedeschimu (1773-1846). Zahradní barevné hybridy vznikly výběrem a křížením botanických druhů.

Hlízy, pokud chceme rostliny pěstovat venku, sázíme v půlce května do živinami bohaté, propustné, neutrální nebo mírně kyselé půdy asi 7-10 cm hluboko. Vysazujeme je obvykle do hnízd ve skupinách, protože skupinová výsadba je působivější. Rostliny vyžadují během vegetace dostatek vody, proto přes léto pravidelně zaléváme. Během vegetace přihnojujeme nejlépe tekutým plným hnojivem. Během 3 týdnů od výsadby začínají rašit a během 8-10 týdnů vykvétají. Po odkvětu se sníží dávka vody, již nehnojíme a hlíza se nechá postupně zatáhnout. Hlíza upadá při nízkých teplotách pod 15 °C do odpočinku, proto kalu v říjnu před příchodem mrazů hlízy vyjmeme, očistíme a uložíme do bedniček, kde necháme zatáhnout listy. Přes zimu podobně jako mečíky nebo hlíznaté begonie (ve sklepě při teplotě 5-10 °C nebo při stejné teplotě v chladničce). V příliš suchých podmínkách hlízy zimujeme v suché rašelině nebo pilinách.

Hlíznaté kaly můžeme také pěstovat v nádobách. Volíme nádoby dostatečně velké, na dno dáme vrstvu drenáže. Do nádob vysazujeme přibližně od března do května, rostliny pěstujeme na světlém místě při teplotách kolem 20 °C. Přes léto je vhodné je letnit velku, aby hlízy co nejvíce zesílily a rostliny bohatěji příští rok kvetly. U rostlin pěstovaných v nádobách se vyvarujeme slunečnímu úpalu.

Archiv: Kaly / Zantedeschia / Callas (jaro 2013, 2014, 2015, 2016)


Omlouváme se, ale toto zboží nebylo pro jaro 2013, 2014, 2015 a 2016 v nabídce.

Archiv: Kaly / Zantedeschia / Callas (jaro 2012 - již není v nabídce)


Kaly / Zantedeschia / Callas - jaro 2012 (již není v nabídce)
Pink Persuation
40 cm
Red Sox
60 cm
Mango
50 cm