Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Hlavní stránka -> Hnojiva - kapalná, tekutá -> tekutá hnojiva s obsahem síry (sirné koncentráty)


tekutá hnojiva s obsahem síry (sirné koncentráty)

Sulka K

koncentrát síry s obsanem N, K, Ca

Sulka K, tekuté hnojivo, se používá jako půdní hnojivo, které je určeno k doplnění konkrétních výživových složek významně ovlivňujících kvalitu pěstovaných plodin. Patří mezi nejkoncentrovanější zdroje síry v čiré roztokové formě. Je vysoce efektivním zdrojem síry v polysulfidické form. Je zdrojem rostlinami velmi dobře přijatelného draslíku v jeho bezchloridové, vodorozpustné formě. Obsahuje dusík v rychle působící močovinové formě a neobsahuje dusičnanový - nitrátový dusík, který je hlavním zdrojem nekrotického působení na rostliny.
Vzhledem k vysokému obsahu polysulfidické síry vykazuje také fungicidní a acaricidní účinnost a je účinný proti vícerým houbovým chorobám (hlavně proti padlí) a také proti některým živočišným škůdcům.
Obsahuje vápník ve vodorozpustné formě jako sekundární živinu, která v rostlinách reguluje látkovou přeměnu, je jednou z hlavních složek pro vytváření mechanismů, tzv. indukované rezistence rostlin.
Také snižuje kyselost půdy. Pozitivně ovlivňuje přístupnost stopových prvků a zvyšuje účinnost těchto živin pro rostliny (redukující a komplexotvorný charakter).
Použití:

  • jako půdní hnojivo a je určeno k doplnění konkrétních výživových složek významně ovlivňujících kvalitu pěstovaných rostlin.
  • je vhodná také k moření česneku.
  • má vynikající účinky pro ošetření dřevin, vinné révy a ovocných stromů. Vlivem přítomnosti síry působí pozitivně proti přezimujícím škůdcům a proti kadeřavosti broskvoně.

Chemické a fyzikální vlastnosti:
celkový dusík (N) 3 %; draslík rozpustný ve vodě (K2O) 14 %; vápník rozpustný ve vodě (CaO) 2%; síra (S) 19 %

Sulka new

sirný koncentrát s obsahem draslíku a dusíku

Sulka new je kapalný sirný koncentrát s obsahem bezchloridového draslíku a dusíku určený především pro základní hnojení půdy (bramborů, košťálovin, cibule a cibulovin, obilovin, olejnin).
Svými účinky je přírpavek Sulka new vhodný pro ošetřední dřevin, vinné révy a ovocných stromů. Díky obsahu síry působí pozitivně proti přezimujícím škůdcům a proti kadeřavosti broskvoní.
Je vhodný také k moření česneku. Před výsadbou je vhodné česnek namáčet v roztoku 40 ml na 1 l vody po dobu 6-12 hodin a poté ihned vysadit.