Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Hlavní stránka -> Hnojiva - granule, sypká -> Granulované hnoje a NPK


Čistě přírodní hnojiva s guánem pro základní vyhnojení půdy.

Granulované hnoje a NPK - Hoštická hnojiva

Guáno

přírodní granulované hnojivo z trusu mořských ptáků

Guáno je trus mořských ptáků. Kromě dusíku obsahuje guáno velký podíl fosforu. Tento prvek rostliny celkově posiluje a způsobuje zvýšené nasazování na květ a tím u plodové zeleniny a ovoce přináší bohatou úrodu plodů.
Použití: Hodí se pro výživu všech rostlin na zahradě i v domě. Granulované guáno přidáme do substrátu nebo na povrch zeminy a zapravíme jej do půdy. Takto můžeme připravit záhony brzy na jaře před vysazováním sazenic. U pokojových rostlin použijeme guáno při jarním přesazování.

Hoštický hnůj, směs kravského a koňského hnoje s rohovinou

směs kravského a koňského hnoje s rohovinou

Hoštický hnůj je čistě přírodní granulované organické hnojivo. Hodí se nejen pro univerzální použití v celé zahradě pro květiny a okrasné rostliny, ale obzvláště pro zdravou výživu ovoce a zeleniny.
Použití: Aplikuje se z jara nebo na podzim rozhozem na povrch zeminy a poté se vhodným nářadím mírně zapraví do půdy a dostatečně zavlaží.

Koňský hnůj

k univerzálnímu použití

Końský hnůj je čistě přírodní granulované organické hnojivo. Hnojivo obsahuje organické látky a základní živiny (N, P, K, Ca, a Mg), ale i stopové prvky např. (Fe, Mn, Mo, Zn, Cu).
Použití: Hnojivo se aplikuje na povrch zeminy rozhozem a pak se mírně zapraví do půdy. Koňský hnůj je granulovaný produkt, přičemž granule při stiku s vodou bobtnají, a tak zvyšuje podíl humusu v půdě a prispívá k vyšší úrodnosti. Koňský hnůj se obzvláště hodí ke hnojení zeleniny např. celeru, kapusty, zelí, květáku, plodové zeleniny (rajčat, paprik, okurek, ...), ale i okrasných zahradních rostlin (např. před výsadbou konifer).

Kravský hnůj

Kravský hnůj je čistě přírodní granulované organické hnojivo. Hnojivo obsahuje organické látky a základní živiny (N, P, K, Ca, a Mg), ale i stopové prvky např. (Fe, Mn, Mo, Zn, Cu).
Použití: Hnojivo se aplikuje na povrch zeminy rozhozem a pak se mírně zapraví do půdy. Kravský hnůj je granulovaný produkt, přičemž granule při stiku s vodou bobtnají, a tak zvyšuje podíl humusu v půdě a prispívá k vyšší úrodnosti. Kravský hnůj se obzvláště hodí ke hnojení zeleniny např. celeru, kapusty, zelí, květáku, plodové zeleniny (rajčat, paprik, okurek, ...), ale i okrasných zahradních rostlin (např. před výsadbou konifer).

NPK s guánem

Hoštické NPK je čistě přírodní granulované organické hnojivo bez přídavku průmyslově vyráběných složek. Vedle základních zdrojů živin NPK obsahuje i guáno, pocházející z trusu mořských ptáků a další stopové prvky. Hodí se k univerzálnímu použití v celé zahradě. Je zvláště vhodné pro zdravou výživu ovoce a zeleniny. Použití na jaře i na podzim k základnímu vyhnojení půdy.
Použití: Aplikuje se z jara nebo na podzim na povrch zeminy rozhozem a pak se mírně zapraví do půdy (ručním rytím, zahrabáním apod.) a následně se dostatečně zavlaží. Při aplikacích do truhlíků se hnojivo promíchá s pěstebním substrátem. Při dalším přihnojování se předepsaná dávka hnojiva nasype okolo rostliny, zapraví do půdy a zalije.

Hoštická rohovina

Hoštická rohovina je dlouhodobě působící a vysoce účinné organické granulované hnojivo vyrobené ze zdravé a ošetřené rohoviny, která je významným zdrojem přírodního dusíku. Cennou vlastností tohoto hnojiva je pozvolné uvolňování dusíku (až po dobu 6 měsíců), aniž by docházelo ke stresům z přehnojení nebo nedostatečné výživy rostlin. Velice vhodná je i ke hnojení vodních rostlin bez negativního vlivu na živočichy
Použití: Hoštická rohovina se aplikuje jednorázově při přípravě půdy na jaře rovnoměrným rozhozením na záhon a jejím zapravením do půdy. Při střední dávce je optimální množství 60g/m2 a na půdách chudších je doporučeno zvýšit dávku na 80g/m2.

Slepičince granulované

Hoštické hnojivo SLEPIČINCE je přírodní produkt obsahující fermentovaný slepičí trus. Pro vysoký obsah fosforu je po staletí využíván při pěstování okrasných rostlin, ale i ovoce a zeleniny. Příznivě působí na bohatou násadu květů a při pěstování ovoce a zeleniny přináší velkou úrodu.
Použití: Hoštické hnojivo SLEPIČINCE je určeno k širokému užití jak v zahradě, tak i pro pěstování okrasných rostlin v truhlících a jiných nádobách. Rovněž je vhodné k základnímu vyhnojení půdy buď na jaře, nebo při její podzimní přípravě. Hnojivo se aplikuje na povrch zeminy rozhozem a pak se mírně zapraví do půdy (ručním rytím, zahrabáním apod.) a dostatečně zavlaží.

Hoštická trojkombinace

Hoštická trojkombinace je vyvážená směs přírodních organických hnojiv: mleté rohoviny, přírodního NPK s guánem a granulovaného kravského hnoje. Je určena hlavně k základnímu vyhnojení půdy ve sklenících, pařeništích a na záhonech. Zvyšuje podíl humusu v půdě a doplňuje do ní chybějící základní živiny a stopové prvky. Protože se jedná o čistě přírodní organické složky, hodí se zvláště k pěstování zeleniny a ovoce.
Použití: Používá se především na jaře a na podzim. Aplikace se provádí rovnoměrným rozhozením na povrch zeminy a pak zapraví do půdy. Následně se půda dostatečně zavlaží.