Prodejna Zahrádkář


Teplická 368/68, Děčín 4
(naproti divadlu)

Prodejní doba
Adresa
Fakturační údaje
Kontakt
 

Hlavní stránka -> Hnojiva - granule, sypká -> Hnojiva AgroBio Opava


Hnojiva vyživují rostliny, pomáhají se zdravým růstem a bohatou úrodou a používají se ve formě postřiků, posypů nebo zálivek. Pravidelné přihnojování je nezbytnou součástí pěstování většiny rostlin. Bez hnojiv mohou rostliny trpět nedostatkem živin, být náchylnější k chorobám a samozřejmě mít nižší výnosy.

Hnojiva AgroBio Opava

KP Fosfátová skla granulát

dlouhodobě působící minerální hnojivo PK 50-18

určené pro zeleninu, ovoce, zahradní rostliny, květiny, akvarijní a vodní rostliny. Je vysoce koncentrovanou sloučeninou širokého komplexu makro a mikroprvků, která ovládá samočinnou regulaci procesu rozpouštění v půdě v souladu s fyziologickými potřebami rostlin ve vyživě při různých teplotních podmínkách. Zásobuje rostliny potřebnými minerálnimi látkami bez rizika jejich přehnojení, prudce zvyšuje výnos a kvalitu zemedělské produkce. Používá se ke zvýšení a regeneraci přirozené úrodnosti půdy.
Ava má přímou teplotní závislost procesu rozpouštění v půdě, začíná působit až při teplotě nad 8 st.C, což je v souladu se začátkem aktivního růstu většiny rostlin, tj. v době větší spotřeby prvků z půdy. Uvolňování živin hnojiva probíhá pod vlivem kyselin kořenového systému rostlin podle jejich vlastních potřeb ve výživě při různých teplotních podmínkách a samotný proces rozpouštění hnojiva připomíná „cucání bonbonu“, kdy se živiny uvolňují vlivem kořenových kyselin. AVA se skládá z metafosfátů draslíku, vápníku, hořčíku a dalších důležitých prvků jako je síra, železo, měď, mangan, zinek, molybden, kobalt a dalších a svými fyzikálními vlastnostmi připomíná sopečné sklo. Nepřítomnost krystalické struktury hnojiva zde zabezpečuje vyrovnanost v uvolňování živin bez převahy jedné složky nad ostatními. Podnětem ke vzniku dlouhodobě působících hnojiv přátelských k životnímu prostředí Ava se stala vědecky objevena schopnost fosfátových skel podporovat činorodost a různotvárnost užitečných půdních mikroorganismu včetně bakterie fixující dusík. V granulované formě je výhodné k zásobnímu hnojení pro výživu trvalých kultur (např. ovocné dřeviny, vinná réva, jahody) s předpokládaným účinkem až na 3 roky a v práškové formě až na 1 rok je výhodné u zásobního hnojeni pro polní i zahradní plodiny.

Fosfátová skla granulát

dlouhodobě působící minerální hnojivo PK 50-18

Jedná se o zásobní speciální hnojivo z fosfátových skel, které má své využití především pro okrasné rostliny, jako třeba muškáty nebo petunie. U přesazování nebo výsadeb těchto rostlin je výhodné zamíchat toto hnojivo Fosfátová skla přímo do substrátu. Hnojivo zásobuje rostliny potřebnými minerálními látkami bez rizika jejich přehnojení, zvyšuje odolnost plodin vůči negativním vlivům vnějšího prostředí - chorobám a negativním klimatickým podmínkám.
Fosfátová skla granulát je dlouhodobě působící minerální hnojivo PK 50-18 pro zeleninu, ovoce, zahradní rostliny, květiny, akvarijní a vodní rostliny. Je vysoce koncentrovanou sloučeninou širokého komplexu makro a mikroprvků, která ovládá samočinnou regulaci procesu rozpouštění v půdě v souladu s fyziologickými potřebami rostlin ve vyživě při různých teplotních podmínkách. Skládá z metafosfátů draslíku, vápníku, hořčíku a dalších důležitých prvků jako je síra, železo, měď, mangan,zinek, molybden, kobalt a dalších. Svými fyzikálními vlastnostmi připomíná sopečné sklo.

Podívejte se také na: